Muradiye Halk Eğitim Merkezi’nde el emeği göz nuru eserlerin sayısı artacak.

 

Muradiye Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Harun Yücel, sosyal projelerle birlikte ilçemizin ekonomisine katkı sunan projelere de imza atıyor.

 

 

Muradiye Halk Eğitim Merkezi’ndeki görevli öğretmenlerimiz,  kaymakamlığımız öncülüğünde, başta Halfeti Kaymakamı Şeref Albayrak ve Halfeti Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eşref Arıkan’ın destekleriyle, farklı alanlarda eğitim almak üzere on günlüğüne Halfeti'de eğitime gönderildi.

 

 

Çeşitli ürünler üretiliyor

Ahşap süsleme, keçe, sedef kakma, sanatsal mozaik, giyim üretim teknolojisi, gümüş takı işlemeciliği, filografi, kabak süsleme ve organik oyuncak üretimi gibi çeşitli alanlarda egitim goren ögretmenlerimizin bu egitimleri tamamlamalarınin  ardından Muradiye'de de  el işçiliği malzemeleri ve oyuncak üretimine başlandı. 

 

 

Muradiye Halk Eğitim Merkezi’ndeki  kursiyerlerin üreteceği eserler artık satışa sunulacak. 

 

 

El Sanatları Pazarı kuruluyor

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yücel, Muradiye Halk Eğitim Merkezi’nde üretilecek olan ürünlerin pazarlanması ve ilçe ekonomisine katkı sağlayabilmesi için şelalede yer alacak olan El Sanatları Pazarını  Halk Eğitim Merkezine tahsis edecek. Pazarda  sergilenecek olan ürünlerden elde edilecek gelir ise Halk Eğitim Merkezine verilecek. Bu şekilde Muradiye Halk Eğitim Merkezi’nde, daha fazla kursiyer yetiştirilmesi ve daha fazla kişinin ekonomiye katkıda bulunması sağlanacak.

 

 

Karşılıklı hediyeleştik

Halfeti Kaymakamı Şeref Albayrak, Muradiye Kaymakamımız Sayın Yücel’e hediye gönderdi. Kaymakamımız Sayın Yücel de Halfeti Kaymakamı Sayın Albayrak’a ay yıldız temalı özel işçilik olan bir çalışmayı hediye gönderdi. Kaymakamımız hediyeyi Halfeti Kaymakamı’na göndermek üzere Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’a takdim etti. 

 

 

Kaymakamımız teşekkür etti

Muradiye Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yücel, “Muradiye Halk Eğitim Merkezi’nde görevli hocalarımıza eğitim vererek bize destek oldular. Bundan böyle Muradiye Halk Eğitim Merkezi’nde üretilen el işi ürünlerimizin sayısını arttıracağız ve Muradiye Şelalesi’ndeki stantlarımızda satışa çıkaracağız. Bize destek veren Halfeti Kaymakamı Sayın Şefer Albayrak’a, Halfeti Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eşref Arıkan’a teşekkür ediyorum. İlçemizde bu projenin gerçekleşmesi için emek veren Muradiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’a ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.