Cumhuriyet ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı Kaymakamımız Sayın Harun YÜCEL tarafından yapıldı.
 
Açılışa Cumhuriyet Başsavsısı Selçuk ÖZBEY, Binbaşı Evren KAPTAN, Emniyet Müdürü Hasan GÜN, Hakime hanım Züleyha AKBIYIK,  Savcı Emre TORUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent DURMUŞ, kurum amirleri öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin bulunduğu stantları gezen Sayın YÜCEL, öğrencilerin sunumlarını dinleyerek projelerin amacı, hedefi ve faydaları hakkında bilgi aldı.
 
Bilim fuarlarının, bilimin önemimin kavranması ve öğrencilerin derslerine daha yüksek motivasyonla devam etmesine katkı sağladığını belirten Sayın YÜCEL, ‘’Bilimsel farkındalık yaratmak ve öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat vermek amacıyla okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından desteklenen projeler sayesinde; Matematik, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Teknik, Bilimsel, Sosyal ve Kültürel etkinlikleri bünyesinde barındırmanın yanı sıra pratik zekâyı ortaya çıkaran projelerle öğrencilerin özgüven kazanmalarına katkı sunuyor. Sergide emeği geçen bütün öğrencileri tebrik ediyorum. “ dedi.