Muradiye İlçe Müftülüğü bünyesinde mevlid kandili münasebeti ile program düzenlendi.
 
2018 Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla yapılan etkinliğe ilçe müftülüğümüz, kaymakamlık ve belediyemiz, ilçemizde görev yapan muhtarlarımız, imam hatip lisesi, imam hatip ortaokul müdürlüğü, öğretmenler, esnafımız, din görevlilerimiz ve Kuran Kursu öğreticilerimiz katıldı. 
 
Program bir dakikalık saygı duruşunun ardından ilçe müftümüz Abdulselam Özdere'nin açılış konuşması ile başladı.  
 
Kuran-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı İbrahim Kalın, günün anlam ve önemini anlattı. 
 
İlçe müftülüğü ilahi grubu tarafından ilahi ve kaside dinletisi sunuldu. Efendimiz (s.a.v) hakkında yazılan şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olanlara ödülleri takdim edildi.
 
Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, mesajında Mevlid Kandil'inin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni ederek, "Efendimiz (SAV)'in, insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile olduğu günün yıl dönümü olarak kutlanan Mevlid Kandil'inin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum. Katılımcı olarak Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı İbrahim Kalın'a teşekkür ediyorum." dedi.