MURADİYE GELECEĞE BAŞARIYLA KOŞUYOR

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel’in başkanlığında kurulan Muradiye Atletizm ve İhtisas Kulübü, başarıdan başarıya koşuyor.
 

Muradiye atletizmde de adını Türkiye’ye duyuruyor. Adana da yapılan kulüpler kros ligi genç kızlar kategorisinde sporcumuz Zeynep Bayçınar, Türkiye 3.sü oldu. Bayçınar, 2003 doğumlu olmasına rağmen kendi kategorisinin üstünde ki kategoride çok büyük bir başarıya imza attı. 

 

Sporcumuz Zeynep Bayçınar, 17-18 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak U-18 (18 yaş altı) salon Türkiye şampiyonasında da yarışacak. Bayçınar, 20 Şubat 2019’da Denizli’de yapılacak olan kulüplerarası kros ligi final müsabakasına da katılacak. 

 

Sporcumuz 3 Şubat 2019’da Portekiz’de yapılacak kulüpler kupası Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Antalya’da kampta olan Bayçınar, yoğun bir şekilde antrenmanlarına devam ediyor.

 

Ayrıca Türkiye şampiyonası okullar arası yıldız kızlar kategorisinde finale kalan kulübümüz sporcusu Berfin Sönmez, 15 Ocak 2019’da Antalya’da ilimizi temsilen yarışacak. 

 

Sporcumuz Eda Solmaz  2-3 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan U-20 (20 yaş altı) salon Türkiye şampiyonasında yarışacak. Solmaz, kulübümüzü temsilen 400 metre ve 800 metrede ilimiz ve ilçemiz adına yarışacak.

 

İlçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına, tüm Muradiyeliler'in gururu olan ve göğsümüzü kabartan kızlarımızı tebrik ediyor, önümüzdeki müsabakalar için şimdiden başarılar diliyoruz.