Muradiye’de kadınlara gül verildi ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, coşkuyla kutlandı.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir program düzenlendi. Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği resim sergisinin açılışından sonra başlayan programda, 40 resmin yer aldığı tual üzerine akrilik kadın temalı resimler incelendi.
 
Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel beyefendinin eşi Serap Yücel, İlçe Jandarma Komutanı’nın eşi Feride Kaptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş, Nizamattin Anadolu Lisesi Müdürü Yıldırım Mehmetağaoğlu, Kazım Karabekir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler sergiyi gezdi.
 
Serginin gezilmesinin ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Büşra Küçükler, yaptı. Dünya kadınlar günü ile ilgili şiirler okundu. Okul öğretmenlerinden İdris Köse, ‘Bir kadın gittiğinde’ adlı şiiri okudu. Hilal Bulut adlı öğrenci de, ‘Anacığım’ adlı şiiri okudu. Kadınlar ile ilgili kısa slayt sunumu yapıldı, öğrenciler ‘Empati’ isimli tiyatro oyununu sahneledi. 
 
Başarıları ile gururumuz olan sporcularımızdan Eda Solmaz ve Zeynep Bayçınar’ın başarı öyküsü anlatıldı ve ödülleri verildi. Ayrıca eşi vefat ettikten sonra, her türlü zorluğa tek başına göğüs gerip kız çocuklarına üniversite okutan üç fedakar annenin ödülü verildi.