Muradiye'de öğretmenler günü büyük coşkuyla kutlandı. Tören sabah saatlerinde kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
 

Program Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okulun öğretmenlerinden Nazlı Toprak, günün anlam ve önemini belirten  açılış konuşmasını yaptı.

 

 

'Dünyanın bütün çiçekleri' ve Ben  öğretmenim’ adlı şiir okundu, tiyatro gösterisi sunuldu, 'Öğretmen kimdir?’ adlı oratoryo seslendirildi. Öğretmenlerin slayt gösteriminin ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. 

 

 

Şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel ve ilçe milli eğitim müdürü Bülent Durmuş takdim etti. 

 

 

 

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla verdiği mesajında, ükemizin geleceğinin eğitime dayalı olduğunu belirtti. Başkan Yücel, şunları söyledi: "Öğretmenlerimiz insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İlk emri “oku” olan bir dinin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır."

 

 

Ülkemizde saygınlığı en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenlerin ve ilim adamlarının geldine dikkat çeken Yücel, "Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur.

Bu vesile ile çocuklarımızın vatana ve millete faydalı bir şekilde yetişmesinde, geleceği için doğru kararlar vermesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyor sağlık ve başarılar diliyorum.”dedi.